Dzień Pamięci

o Zagładzie Romów i Sinti

Dzień Pamięci

2 sierpnia 2017 w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau odbyły się uroczystości dla uczczenia 73. rocznicy likwidacji tzw. obozu cygańskiego. Z tej okazji, obok delegacji Centralnej Rady Niemieckich Sinti i Romów, w uroczystościach wzięli udział również byli więźniowie obozu, reprezentanci państwa polskiego, ambasadorzy i członkowie stowarzyszeń Sinti i Roma z różnych krajów, a także delegacja Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu

Więcej

„Światło w ciemności”

Międzynarodowy teatr tańca

Światło w ciemności

Lato to pora słonecznej pogody, dobrego humoru, podróżowania, nowych ciekawych znajomości i wrażeń. Tego nie zabrakło na międzynarodowym projekcie „Światło w ciemności”, zorganizowanym 22.-29. lipca przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu we współpracy z Tanzendes Theater e.V. w Wolfsburgu (Niemcy), Uczniowskim Klubem Sportowym „Jocker”, działającym przy Zespole Szkół nr 1 w Oświęcimiu, oraz Gimnasium-Internatem-Szkołą tańca „Prolisok” w Kropywnyckim (Ukraina).

Więcej

Podsumowanie

„Historia zaczyna się w rodzinie..."
Polsko-niemiecko-ukraiński projekt dla młodzieży

Historia zaczyna się w rodzinie

Międzynarodowa Organizacja Pozarządowa Foundations for Freedom/Ukraina, Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Fundacja Miejsc Pamięci Dolnej Saksonii/Miejsce Pamięci Bergen-Belsen/Niemcy we współpracy z Fundacją Friedricha Eberta Przedstawicielstwo w Polsce zaprosiły 24 młode osoby do udziału w drugiej edycji międzynarodowego projektu „Historia zaczyna się w rodzinie…”, którego pierwsza część odbyła się we Lwowie w dniach 3-9.07.2017 r.

Więcej

Podsumowanie

Polsko-ukraińska wymiana młodzieży w ramach projektu „Prawa człowieka wczoraj. Prawa człowieka dziś”

Razem w Europie

W dniach 28 czerwca - 2 lipca 2017 roku w Oświęcimiu zrealizowano pierwszą część projektu, w którym wzięli udział wolontariusze Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) oraz młodzież z Polski zaproszona do projektu przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Więcej

Oświęcim nad Bałtykiem

Spotkanie nad Bałtykiem

24 czerwca w ramach Tauron Life Festival w MDSM odbyła się konferencja pt. „Wspólnota odmienności. Dziedzictwo kulturowe krajów nadbałtyckich” oraz warsztaty malarsko-performatywne pt. „Spotkanie nad Bałtykiem”.

Więcej

77. rocznica

pierwszego transportu Polaków do Auschwitz

77.rocznica pierwszego transportu

14 czerwca delegacja MDSM wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 77. rocznicę pierwszego transportu Polaków do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Więcej

Listy na

wyczerpanym papierze

64. Salon Poezji

Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory
4 czerwca 2017r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu miał miejsce 64. Krakowski Salon Poezji pt. „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”.

Więcej

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Termin składania wniosków: 30 czerwca 2017.
Ogłoszenie wyników: 7 lipca 2017.

Wyniki