Listy na

wyczerpanym papierze

64. Salon Poezji

Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory
4 czerwca 2017r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu miał miejsce 64. Krakowski Salon Poezji pt. „Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory listy na wyczerpanym papierze”.

Więcej

Szrajberka z Auschwitz

Szrajberka

3 czerwca 2017 w Oświęcimskim Centrum Kultury został zaprezentowany film „Szrajberka z Auschwitz” w reżyserii Grzegorza Gajewskiego.

Więcej

DZIEŃ#SZTUKI

w Schafhof

21 maja w Schafhof – Europejskim Domu Sztuki Górnej Bawarii odbył się DZIEŃ#SZTUKI 050, poświęcony wymianie artystów pomiędzy miastem Dachau i Oświęcim.

Więcej

Młodzi liderzy

na seminarium RYLA
RYLA

Obecnie dużo się mówi o tym, co nas w Europie dzieli. Uczestniczki i uczestnicy seminarium RYLA (Rotary Youth Leadership Award – pol. Nagroda Rotary dla liderów młodzieżowych) pt. „Stawiać molo – budować mosty” spotkali się 10-14 maja we Frankfurcie nad Odrą, by podyskutować o tym, co jednak nas w Europie łączy i jak powinna się rozwijać wspólnota europejska w obliczu obecnych wyzwań.

Wiecej

Z przyrodą za pan brat

świat dinozaurów - podsumowanie konkursu

świat dinozaurów

24 maja w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu miało miejsce podsumowanie X edycji Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Z przyrodą za pan brat”, organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu.

Więcej

26. Marsz Żywych

w Oświęcimiu

26. Marsz Żywych

24 kwietnia 2017, w Dniu Pamięci Ofiar Zagłady, w Oświęcimiu odbył się 26. Marsz Żywych. W wydarzeniu wzięło udział około 10 tysięcy osób głównie z Izraela oraz m.in. z Polski, Niemiec, Kanady, Argentyny i Meksyku, w tym młodzież, świadkowie historii oraz ministrowie edukacji z kilkunastu krajów Europy i Izraela.

Więcej

Podsumowanie

"Dzieci Auschwitz – Nie wolno o nich zapomnieć"

Podsumowanie

W 15. rocznicę współpracy pomiędzy Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży i Międzynarodowym Forum Burg Liebenzell w Bad Liebenzell (Niemcy) odbyło się w Oświęcimiu kolejne spotkanie młodych Polaków i Niemców.

Więcej

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Termin składania wniosków: 30 czerwca 2017.
Ogłoszenie wyników: 7 lipca 2017.

Wyniki