Pilne!

VIII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego
komunikat Biennale

W związku z rozwojem pandemii koronawirusa i związanymi z nią ograniczeniami w wielu sferach życia publicznego, organizatorzy VIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w porozumieniu z Kuratorem podjęli decyzję o przedłużeniu terminu nadsyłania plakatów na konkurs do końca czerwca 2020 r.
Termin otwarcia wystawy pozostaje niezmieniony. Jednocześnie informujemy, że harmonogram może ulegać dalszym zmianom uzależnionym od sytuacji w kraju i na świecie.

Dziki jest ten świat…

Koncert dla Wiesława „Dzikiego” Kaniowskiego w MDSM
Dziki

28 lutego 2020 MDSM zgromadził przyjaciół i wielbicieli twórczości Wiesława „Dzikiego” Kaniowskiego, którzy licznie przybyli na koncert „Dziki jest ten świat”. Dla Wieśka zagrali i zaśpiewali oświęcimscy muzycy: grupa Ultrasonic oraz Weronika Boińska z zespołem.

Więcej

75. Salon Poezji

75. Salon Poezji

1 marca 2020 w MDSM odbył się 75. Krakowski Salon Poezji pt. "Pod powieką. Koncert w krainie łagodności".

Wiecej

Prezentacja w CKŻ

O Tadeuszu Smreczyńskim w CKŻ
Prezentacja książki w CKŻ

30 stycznia 2020 r. w Fundacji Judaica. Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie odbyła się prezentacja książki Agnieszki Smreczyńskiej-Gąbki „Za matową szybą. W drodze do utraconej tożsamości”.

Więcej

Pamięci Helgi Sibai

Helga Sibai

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia zmarła Helga Sibai, wieloletnia działaczka Akcji Znaku Pokuty Służby dla Pokoju i Przyjaciółka Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Więcej

Odznaczenie

Zofia Posmysz Damą Orderu Orła Białego
Posmysz wręczenie

24 stycznia 2020 r. w Kancelarii Prezydenta RP Zofia Posmysz odebrała z rąk Andrzeja Dudy Order Orła Białego – najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej. Przyznano je „w uznaniu znamienitych zasług w upowszechnianiu wiedzy o Holokauście i martyrologii Polaków, więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej, za przekazywanie świadectwa prawdy o Zagładzie poprzez działalność artystyczną i twórczą”.

Więcej

Konkurs

VIII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego
VIII Biennale

Fundacja na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu – organizator VIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego „Twórczo dla praw człowieka” serdecznie zaprasza do udziału w konkursie.

Więcej

Cena odwagi

Publikacja pokonferencyjna

Przedstawiamy dziesiątą już publikację będącą efektem corocznej konferencji „Auschwitz i Holokaust na tle zbrodni ludobójstwa w XX wieku” odbywającej się w MDSM. Tematyka najnowszego tomu dotyka kwestii odwagi.

Więcej

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji