Aktualności

Malowane koty w MDSM

malowane koty

W czwartek 14 maja po raz ósmy w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Z przyrodą za pan brat”, organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu oraz Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska” Społeczny Komitet przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu.

Na konkurs nadesłano 187 prac, o tematyce przewodniej „Kot”, z placówek oświatowych: Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Oświęcimiu, Chrzanowie, Kalwarii Zebrzydowskiej, Tarnowie, z Zespołu Szkół Specjalnych w Czechowicach-Dziedzicach i Wadowicach oraz z Zespołu szkół Specjalnych im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa przyznała 17 nagród, 15 wyróżnień i 22 kwalifikacje do wystawy, biorąc pod uwagę wartości artystyczne, inwencję twórczą, wrażliwość autora, rodzaj i stopień niepełnosprawności oraz wiek.

Wernisaż otworzył Jacek Polak, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, który powitał zgromadzone dzieci i młodzież, pogratulował laureatom nagród i wyróżnień, zwracając uwagę na wysoki poziom prezentowanych prac oraz podziękował pedagogom, opiekunom i organizatorom konkursu. Gratulacje i podziękowania, skierowała do młodych artystów i organizatorów także Joanna Karp, wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Leszek Szuster, dyrektor MDSM powitał gości, podkreślając znaczenie współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu: - To Dom cieszy się na Waszą wystawę. Nie wyobrażamy sobie kalendarza działań wystawienniczych Domu Spotkań bez prezentacji tych prac. Mam nadzieję, że kolejne Wasze wernisaże również będą odbywały się w MDSM.

Oprócz wręczenia dyplomów i upominków, wernisaż uświetnił taniec kotów oraz spektakl „Kot Faktor” w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki