Aktualności

Laur Biznesu

dla MDSM

Laur Biznesu

Z przyjemnością informujemy, że Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży został nagrodzony Laurem Biznesu. Uroczysta Gala Biznesu, podczas której wręczono te prestiżowe wyróżnienia odbyła się 6 kwietnia na oświęcimskim zamku.

Obok MDSM wyróżniono także firmy Chemont i Nicromet , za Top inwestycję 2016 roku uznano Alupol Films. Inwestycjami roku 2016 zostały: AZ Nieruchomości Anna Dziwak, Zbigniew Rembiesa, Fingerbau, Synthos Dwory 7, Park Shop Oświęcim i restauracja La Rossa. Nagrody przyznaje Kapituła Gali Biznesu w skład której wchodzą: prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, poseł na Sejm RP Marek Sowa, Agnieszka Kmiecik prezes Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej, Janusz Szostek prezes Solvent Wistol, Marcin Susuł współwłaściciel Susuł and Strama Architekci.

„Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży jest instytucją wysoko cenioną ze względu na swoją rolę edukacyjną oraz kulturalną zarówno w Oświęcimiu, jak i w całym kraju. Stał się również rozpoznawaną marką na arenie międzynarodowej. Jego działalność jest także znacznym impulsem dla rozwoju branży turystycznej w Oświęcimiu, a niebywała kreatywność, organizowane warsztaty, wykłady, seminaria, konferencje, jak i spektakle i koncerty przyczyniają się do zmiany postrzegania Oświęcimia. Kilkudniowe pobyty pozwalają młodzieży z Niemiec i wielu innych krajów zarówno pochylić się nad tragiczną historią, ale także poznać współczesny Oświęcim. MDSM powstając 30 lat temu stał się prekursorem kształtowania rozwoju turystyki połączonej z pokojową edukacją młodzieży, a swoją działalnością przez te lata w pełni zasłużył na wyróżnienie” – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Dyrektor Leszek Szuster, odbierając statuetkę wyraził wdzięczność zarówno wobec samorządów, jak i sfer lokalnego biznesu za partnerskie podejście do inicjatyw Domu Spotkań i społeczną wrażliwość wychodzącą naprzeciw potrzebom mieszkańców Oświęcimia i regionu.

Statuetkę Laur Biznesu zaprojektował oświęcimski artysta Remigiusz Dulko. Wykonana jest z brązu. W charakterystyczny kształt lauru wkomponowany jest herb miasta.

Fot. K. Kwiecień, UM Oświęcim

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Rusza nabór wniosków do 19.edycji