Aktualności

26. Marsz Żywych

w Oświęcimiu

Marsz2017

24 kwietnia 2017, w Dniu Pamięci Ofiar Zagłady, w Oświęcimiu miał miejsce 26. Marsz Żywych. W wydarzeniu wzięło udział około 10 tysięcy osób głównie z Izraela oraz m.in. z Polski, Niemiec, Kanady, Argentyny i Meksyku, w tym młodzież, świadkowie historii oraz ministrowie edukacji z kilkunastu krajów Europy i Izraela.

Uczestnicy Marszu Żywych, dla upamiętnia ofiar Holokaustu, wspólnie przeszli trasę z byłego niemieckiego obozu Auschwitz I do Auschwitz II-Birkenau. Towarzyszył im lektor czytający nazwiska ofiar Zagłady. Ceremonia główna odbyła się przy Międzynarodowym Pomniku Ofiar Obozu. W 26. Marszu Żywych wzięli udział wolontariusze MDSM.

Marsz Żywych jest projektem edukacyjnym, organizowanym od 1988 roku (od 1996 corocznie) przez międzynarodową organizację March of the Living. W ramach projektu, głównie młodzi Żydzi z różnych krajów świata odwiedzają miejsca Zagłady oraz spotykają się z rówieśnikami i polskimi Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata. Przejście między byłymi obozami jest kulminacja projektu, mającego dawać świadectwo pamięci ofiar Zagłady.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Rusza nabór wniosków do 19.edycji