Aktualności

Harmonia/Dysonans na bis

Wernisaż i aukcja charytatywna w MDSM
licytacja

3 stycznia 2018 r. w MDSM została otwarta wystawa malarstwa Elżbiety Kuraj oraz rysunku i malarstwa Janusza Karbowniczka „Harmonia/Dysonans”. Wystawie towarzyszyło muzyczne oprowadzanie przez członków zespołu Acoustic Acrobats - Jacka Hołubowskiego, Piotra Skupniewicza i Mateusza Pliniewicza. Wernisaż zorganizowano pod hasłem „Harmonia/Dysonans na bis”, gdyż było to już drugie otwarcie tej wystawy w MDSM.

Po raz pierwszy ten malarsko-muzyczny performance został zaprezentowany w Domu Spotkań w kwietniu 2016 roku. Sukces wystawy połączonej z unikatowym koncertem miał kontynuację w Krakowie, Norymberdze i Arnstadt. Środowe wydarzenie stworzyło możliwość nagrania płyty audio, DVD które dołączone będą do katalogu towarzyszącego wystawie. Projekt zostanie przedstawiony w 2018 roku w Erfurcie w ramach Dni Europejskich oraz w Berlinie w Przedstawicielstwie Turyngii.

Po wernisażu odbyła się aukcja charytatywna dzieł artystów zaprzyjaźnionych z Domem Spotkań: Agaty Agatowskiej, Kaliny Dulko, Remigiusza Dulko, Anny Karoliny Kaczmarczyk, Janusza Karbowniczka, Elżbiety Kuraj, Elżbiety Pietruczuk, Jerzego Pietruczuka, Waldemara Rudyka i Pawła Warchoła, a także obrazy przekazane przez MDSM, autorstwa Ewy Jędryk-Czarnoty, Ewy Guziak oraz Haliny Kozioł. Całkowity dochód z aukcji przekazany zostanie na wsparcie zmagającej się z poważną chorobą Haliny Kozioł, Przyjaciółki Domu, wieloletniej właścicielki galerii „Pro Arte” w Oświęcimiu. Cena wywoławcza każdego dzieła ustalona została na 300 zł. W trakcie licytacji sprzedane zostały wszystkie przekazane obiekty, co pozwoliło zgromadzić kwotę 16 550 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom wernisażu i aukcji, artystom oraz przyjaciołom Haliny Kozioł.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji