Koncert

Adama Makowicza
Adam Makowicz

21 października w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbył się koncert Adama Makowicza - pianisty, legendy polskiego i światowego jazzu.

Więcej

Wystawa

VI Biennale w Kilonii
VI Biennale w Kilonii

Od 4 do 16 października w Landtagu w Szlezwik-Holsztyn będzie prezentowana wystawa VI Biennale plakatu społeczno-politycznego „Twórczo dla praw człowieka”.

Więcej

Wystawa

IV Biennale w Hannowerze
IV. Biennale in Hannover

Do 4 października w Hanowerze prezentowana jest wystawa IV Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego „Twórczo dla praw człowieka”.

Więcej

Street art

dla wartości w MDSM
Street art dla wartości w MDSM

W weekend 8-9 października 2016 roku odbyła się druga część akcji i tym samym finał malowania murali w MDSM w ramach projektu "Street art dla wartości. Nasze Drogowskazy. 30 lat MDSM", który został zorganizowany w ramach Roku Praw Człowieka i Tolerancji w Oświęcimiu.

Więcej

Kursy doskonalące

W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza nauczycielki i nauczycieli na cykl otwartych spotkań w roku szkolnym 2016/2017 poświęconych historii i kulturze żydowskiej. Spotkania odbywają się w środy o godz. 16:30 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Więcej

dr Michael Groß

z wizytą w MDSM
nowy Konsul RFN

23 września Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odwiedził nowy konsul generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie dr Michael Groß. Zapoznał się z pracą Domu w obszarach edukacji i kultury.

Więcej

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki