Statuetka

Dyrygenta Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy dla Leszka Szustera
statuetka Dyrygenta MOWP

Podczas 11. Wielkiego Charytatywnego Kiermaszu Wiosennego w Oświęcimskim Centrum Kultury, statuetkę Dyrygenta Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” wręczono Dyrektorowi Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu Leszkowi Szusterowi, Przyjacielowi Fundacji...

Więcej

Przedstawiciele Sejmu

w MDSM
Przedstawiciele Sejmu

Przedstawiciele Sejmowej Komisji ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych w trakcie dwudniowej sesji wyjazdowej w Małopolsce zajmowali się aktualnymi problemami, z jakimi mierzą się grupy etniczne na terenie Polski oraz edukacją w zakresie mniejszości narodowych

Więcej

Bruksela

W odniesieniu do ataków terrorystycznyuch

flag

Każdego roku wielu młodych ludzi z Belgii odwiedza Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w ramach wyjazdów organizowanych przez belgijską Fondation Auschwitz z Brukseli. W obliczu zamachów terrorystycznych i ogromnego bólu w jakim pogrążona jest Bruksela łączymy się w głębokim smutku i współczuciu szczególnie z Henrim Goldbergiem, Henrim Kichką, Paulem Sobolem, Lydią Chagoll, ze wszystkimi ludźmi w Brukseli i z naszymi przyjaciółmi z belgijskiej Fondation Auschwitz.

59. Salon poezji

59. Salon Poezji

20.03.2016 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbył się 59. Krakowski Salon Poezji pt. „Poeta – strażnik tych co śpią”

Więcej

Historia

zaczyna się w rodzinie
projekt: Historia zaczyna się w rodzinie…

Od 19 do 25 marca 2016 r. odbędzie się we Lwowie na Ukrainie ostatnia, trzecia część międzynarodowego projektu dla młodzieży z Polski, Niemiec i Ukrainy pt. „Historia zaczyna się w rodzinie...”. Projekt organizują wspólnie Międzynarodowa Organizacja Pozarządowa (NGO) „Foundations for Freedom”, Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu oraz Fundacja Miejsc Pamięci Dolnej Saksonii/Miejsce Pamięci Bergen-Belsen we współpracy z Fundacją Friedricha Eberta.

Więcej

Biennale Plakatu

w Rumunii

wernisaż Plakat

W Galerii UNArte Narodowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Bukareszcie 15 marca b. r. otwarta została wystawa „Polski Plakat o Prawach Człowieka”. Na wystawie zaprezentowanych zostało blisko 50 najwybitniejszych plakatów artystów polskich, które zostały zakwalifikowane na Biennale oraz prace nagradzane na wszystkich edycjach Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu i plakaty jurorów Biennale.

Więcej

Spotkanie wolontariuszy

z dziećmi ze szkoły podstawowej w Grojcu

Na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu Lars i Jakob (wolontariusze MDSM) i Natalia (wolontariuszka Centrum Żydowskiego w Oświęcimiu) spotkali się z dziećmi ze szkoły podstawowej i przeprowadzili warsztaty na temat tradycji wielkanocnych w Niemczech, Austrii i na Ukrainie.

Więcej

Zaproszenie

59. Krakowski Salon Poezji
Roman Kent

Z okazji Światowego Dnia Poezji Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży zaprasza 20 marca 2016 roku o godzinie 18:30 na 59. Salon Poezji pt. „Poeta-strażnik tych co śpią”.

Więcej

Zaproszenie

59. Krakowski Salon Poezji
Roman Kent

Z okazji Światowego Dnia Poezji Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży zaprasza 20 marca 2016 roku o godzinie 18:30 na 59. Salon Poezji pt. „Poeta-strażnik tych co śpią”.

Wystawa rysunków

Béli Faragó i Pawła Warchoła w Budapeszcie

wernisaż Plakat

4 kwietnia w Izraelskim Instytucie Kultury w Budapeszcie zostanie otwarta wystawa rysunków Béli Faragó i Pawła Warchoła „Humanity in Danger”.

Więcej

Biennale Plakatu

w Rumunii
plakat

W Galerii UNArte Narodowego Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Bukareszcie 15 marca b. r. zostanie otwarta wystawa. „Polski Plakat o Prawach Człowieka”. Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 60 najwybitniejszych plakatów artystów polskich, które zostały zakwalifikowane na Biennale oraz prace nagradzane na wszystkich edycjach Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu i plakaty jurorów Biennale.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki