Street art dla wartości

murale

W piątek 30 września o godzinie 16.00 serdecznie zapraszamy do ogrodu MDSM na inaugurację projektu „Street art dla wartości. Nasze drogowskazy. 30 lat MDSM” – wręczenie nagród i realizację pięciu murali autorstwa Mikołaja Bryksy, Łukasza Majerowskiego, Julii Miąso i Michała Tubielewicza. Akcja malowania murali potrwa do niedzieli. Kolejne trzy prace zrealizowane zostaną w przyszły weekend – 7 i 8 października

Więcej

Street art dla wartości

„Street art dla wartości. Nasze drogowskazy. 30 lat MDSM.”
Street art dla wartości

W piątek 30 września o godzinie 16.00 serdecznie zapraszamy do ogrodu MDSM na inaugurację projektu „Street art dla wartości. Nasze drogowskazy. 30 lat MDSM” – wręczenie nagród i realizację pięciu murali autorstwa Mikołaja Bryksy, Łukasza Majerowskiego, Julii Miąso i Michała Tubielewicza.

Obóz Letni

Międzynarodowy Obóz Letni Akcji Znaku Pokuty Służby dla Pokoju w MDSM Oświęcim
Obóz Letni

Obóz letni w MDSM, zorganizowany wspólnie przez Akcję Znaku Pokuty Służby dla Pokoju w Berlinie, Miejscem Pamięci Topf&Söhne oraz Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbył się w dniach 06.-13.08.2016 r. Uczestnicy w wieku od 16 do 20 lat pochodzili z Niemiec oraz Polski.

Więcej

X Alternatywa

10. scena

9 września 2016 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Alternatywnej Sceny MDSM, organizowana w ramach 30-lecia Domu Spotkań.

Więcej

Czek na 1000 euro

datek IG Metall-Wolfsburg

W trakcie podsumowania projektu „Nauka poprzez spotkanie”, realizowanym w MDSM przez Volkswagen AG wspólnie z Międzynarodowym Komitetem Oświęcimskim, młodzi przedstawiciele IG Metall-Wolfsburg przekazali na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży czek w wysokości 1000,00 Euro...

Więcej

Stypendia przyznane

Fundusz im. Stanisława i Marii Neumannów
- Stypendium dla najzdolniejszych
laureaci 17 edycji

Tegorocznymi laureatami przyznawanych od 17 lat stypendiów Funduszu im. Stanisława i Marii Neumannów, zostali: uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Oświęcimiu oraz uczeń Technikum Nr 1 w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących

Więcej

„Światło w ciemności”

polsko-ukraińskie warsztaty teatralne
„Światło w ciemności”

Jaki jest najlepszy pomysł na długi weekend sierpniowy? Spędzić go w twórczym gronie międzynarodowym! Tak postanowiła młodzież z Oświęcimia i Nowego Sącza (Polska) oraz Kirowogradu/ Kropiwnickiego (Ukraina) i przybyła 14 sierpnia do Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży, żeby wspólnie zgłębić tematy „Auschwitz i Holokaust” oraz „Prawa człowieka w społeczeństwie powojennym” i spróbować przedstawić swoje wrażenia i przemyślenia w formie spektaklu teatralnego.

Więcej

Wernisaż wystawy

VI Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w MDSM
VI Biennale wernisaż

2 września 2016 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu otwarta została wystawa VI Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego.

Więcej

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki