Centrum dokumentacji

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprasza w roku 2017 do współpracy, na zasadach wolontariatu, osoby w kategorii wiekowej 60 + ze znajomością języka niemieckiego, przy tworzeniu Centrum Dokumentacji „Świadkowie” w Oświęcimiu.

Otwarte w maju 2016 r. Centrum Dokumentacji, będzie kompleksowo dokumentować losy i biografie byłych więźniów KL Auschwitz, którzy współpracowali z MDSM i współtworzyli jego powstanie oraz 30-letnią działalność Domu w obszarach aktywności pedagogicznej, obywatelskiej i kulturalnej. Będzie także stanowić ważne uzupełnienie biblioteki MDSM i stanie się w przyszłości ważnym elementem refleksji w obszarze problematyki KL-Auschwitz w oparciu o autentyczne, unikalne świadectwa świadków historii oraz doświadczenia Domu Spotkań w obszarze kultury pamięci.

Do zadań zespołu projektowego będzie należało m.in. zbieranie, porządkowanie, katalogowanie informacji o byłych więźniach KL Auschwitz oraz materiałów dotyczących działalności Domu Spotkań, które będą wykorzystywane w pracy pedagogicznej Domu. Dodatkowa znajomość języka angielskiego oraz doświadczenie w zakresie archiwistyki będą bardzo przydatne w obszarze powierzonych zadań.

Osoby chętne do zdobycia nowej wiedzy, spędzenia aktywnie czasu oraz współpracy przy tworzeniu unikatowego i znaczącego projektu prosimy o kontakt: 33/843 21 07, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji