Prawa człowieka

w sztuce plakatu

Przygotowanie młodych ludzi, stojących na progu dojrzałości intelektualnej, do aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym wiąże się również z kształtowaniem ich świadomości społecznej i obywatelskiej. Proces ten wsparty może zostać poprzez umożliwienie młodzieży udziału w alternatywnej formie edukacji obywatelskiej, opartej na pracy z współczesnym plakatem społeczno-politycznym, poruszającym aktualne problemy i zagrożenia związane z prawami człowieka. Wstępem do tej pracy jest przedstawienie podstawowych informacji z zakresu:

  • praw człowieka,
  • sztuki plakatu,
  • działań artystycznych ukierunkowanych na dialog w kwestii praw człowieka.

Warsztaty pozwalają na poszerzenie świadomości występowania niektórych zjawisk i problemów społecznych, wyzwalają refleksję na temat kondycji praw człowieka we współczesnym świecie oraz pomagają rozwinąć wrażliwość na przejawy ich łamania. Wspierają także rozwijanie umiejętności patrzenia na współczesne dzieło sztuki plakatu i zdolność jego interpretacji.

Wiek uczestników:
od 16 lat
Czas trwania:
3 godz.
Prowadzenie:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

*Warsztaty dostępne w języku polskim i angielskim. Polecane po wizycie w Miejscu Pamięci.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki