Zarząd Fundacji

Heubner

Christoph Heubner, przewodniczący Zarządu
Absolwent germanistyki, historii i polityki w Marburgu i Kassel. Literat i poeta, wieloletni współpracownik Akcji Znaku Pokuty Służby dla Pokoju. Wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego oraz Członek Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Z MDSM związany od początku, jest jednym z inicjatorów powstania tej instytucji w Oświęcimiu.


Bartus

Alicja Bartuś, przewodnicząca Zarządu Fundacji
Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce. Wykładowca w Instytucie Naukowym Bezpieczeństwa w WSB w Chorzowie. Specjalizuje się w porównywaniu mechanizmów zbrodni ludobójstwa i zbrodni totalitarnych XX w. oraz edukacją na rzecz praw człowieka. Autorka wielu projektów związanych z edukacja historyczną młodzieży. Redaktorka kilkunastu książek m.in. Człowiek wobec totalitaryzmu (2012), Słowa w służbie nienawiści (2013), Europa wobec wyzwań XXI wieku (2014), Kobiety wojny (2015), Granice wolności (2015), Dzieci wojny (2016), Świadkowie – między ofiara a sprawcą zbrodni (2017).


Grenert

Viktoria Doris Graenert
Ekonomistka. Kierownik Kościelnej Sekcji Socjalnej w Isny oraz wykładowca na Akademii Zawodów Opieki Zdrowotnej. Członek Zespołu Ekspertów Landu Badenia-Wirtembergia „Opieka lat 90-tych” oraz Rady Zespołu Ekspertów „Opieka potrzebuje elit” Fundacji Roberta Boscha w Stuttgarcie. Od lat zaangażowana społecznie w działania polsko-niemieckie. Przewodnicząca Stowarzyszenia Wspierającego MDSM w Isny. Z Domem Spotkań związana od początku jego istnienia.


Krystyna Oleksy

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki