(Nie)rzeczywistości

wystawa fotografii Dominika Smolarka

15 października 2015 r. w MDSM otwarta została wystawa prac oświęcimskiego fotografika Dominika Smolarka pt. „(Nie)rzeczywistości”. Wernisaż otworzył Leszek Szuster - dyrektor MDSM, który powitał i przedstawił autora, od ponad 5 lat współpracującego z MDSM przy wielu projektach.

Dominik Smolarek wprowadził gości wernisażu do tematyki swoich prac. Autor czuje się najbardziej związany w fotoreportażem, architekturę traktuje natomiast w swej pracy jako drugą formę artystycznej wypowiedzi. Zdecydował się na stworzenie alternatywnych fotografii ośmiu znanych krakowskich budowli w odpowiedzi na powielający się i bardzo jednolity charakter wszystkich zdjęć przedstawiających architekturę Krakowa. „Zastosowana atomizacja deformująca dotychczasową bryłę poszczególnych budynków, doprowadziła do stworzenia kompletnie odmiennych form, wyróżniających się na tle otaczającej przestrzeni. Wszystkie zmiany, które można dostrzec w fotografiach, porównując je z pierwowzorem, powstały w trakcie fotografowania – co jest efektem długiej, bardzo dokładnej i skrupulatnej pracy w fazie planowania, realizowania, jak i samego wielogodzinnego fotografowania”.

Dominik Smolarek jest absolwentem Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Fotografie znajdujące się na wystawie stanowią pracę dyplomową autora. W MDSM można oglądać je do 2 listopada 2015.

Fot. Krzysztof Janik

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji