Wystawa

„Patronat świadków historii“
wystawa fotografii Dominika Smolarka

8 maja 2016 odbył się na forum Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu wernisaż wystawy „Zeitzeugenpatenschaft- osobiste przeżycia umożliwiają przekazywanie historii“ Alternatywnego Centrum Młodzieży Dessau.

Po krótkim powitaniu asystenta dyrekcji MDSM Jérôma Déodata, Jana Müller z Alternatywnego Centrum Młodzieży Dessau wraz z młodzieżą biorącą udział w projekcie „Zeitzeugenpatenschaft” Kristin Sawras, Monique Trolldiener, Steffen Butzkus i Mario Neumann przedstawili jego koncepcję i założenia oraz stworzoną na bazie projektu wystawę. Ponad 80 gości wernisażu mogło oglądnąć krótkie fragmenty filmów z udziałem świadków historii, (Esther Bejarano, Doris Grozdanovičová, Fruma Kučinskienė, Rozette Kats, Ernesto Krocha, Wilhelma Brasse i Franza Rosenbacha) w których opowiadali o swojej historii życia.

Po wernisażu goście mieli możliwość dokładniej przyjrzeć się roll-upom i informacjom na nich zawartych. Mieli także możliwość bezpośredniej rozmowy z Janą Müller i 4 młodymi ludźmi, którzy bezpośrednio zaangażowani byli w projekt.

Wystawę oraz fragmenty filmowe stanowiące uzupełnienie wystawy można oglądać do 14.06.2016 roku w Domu Ciszy w MDSM.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji