WRÓŻBA LIPY

63. Krakowski Salon Poezji w MDSM

Salon Poezji

18 marca 2017 r. (sobota) o godzinie 17.00 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży odbędzie się 63. Krakowski Salon Poezji pt. „Wróżba lipy”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Poezji, obchodzonego corocznie 21 marca.

Wiersze Elżbiety Michalskiej czytać będzie Agnieszka Mandat przy akompaniamencie Jacka Hołubowskiego (akordeon).

Elżbieta Michalska jest autorką czterech zbiorów poetyckich: Tu jest Tu, Tam jest Tam (Białystok 1999), Naszyjnik z grążeli (Białystok 2001), Tracowiny (Choroszcz 2001), Wsio (Białystok 2009) oraz malarką-amatorką ilustrującą własne książki. W młodzieńczych latach twórczość poetki cieszyła się aprobatą Czesława Miłosza. Obecnie, jako przedstawicielka wiejskiego undergroundu, tworzy wiersze niezwykle autentyczne, życiowe, nierzadko przepełnione humorem i sarkazmem, podejmujące problematykę współczesnej wsi i kwestie wykluczenia. W roku 2014 Elżbieta Michalska była gościem Anty-Salonu Poezji , organizowanego w ramach projektu „Alternatywna Scena MDSM”.

63. Krakowski Salon Poezji w Oświęcimiu to jedna z trzech okazji do spotkania z poetką –17 marca o godzinie 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku, we współpracy z MDSM, odbędzie się wernisaż malarstwa Elżbiety Michalskiej oraz spotkanie autorskie, natomiast 19 marca o godzinie 17.00 zapraszamy do Domu Kultury w Kętach na kolejną prezentację poezji autorki, zorganizowaną we współpracy Domu Kultury z Gminną Biblioteką Publiczną w Kętach i MDSM pod Patronatem Burmistrza Kęt.

Krakowski Salon Poezji w MDSM realizowany jest przy wsparciu Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, Joachima S. Russka, Firmy Ipsen Logistics, Omag, Enco oraz Vitamina.

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XVIII edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Termin składania wniosków: 30 czerwca 2017.
Ogłoszenie wyników: 7 lipca 2017.

Wyniki