Save the date

30 lipca – 5 sierpnia 2019 r.

DROGI WOLNOŚCI: „WOLNOŚĆ 1939 –SOLIDARNOŚĆ 1989 –ODPOWIEDZIALNOŚĆ 2019”

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wspólnie z Fundacją na rzecz MDSM w Oświęcimiu serdecznie zapraszają do udziału w 6.edycji projektu DROGI WOLNOŚCI, poświęconej w roku bieżącym refleksji nad (nie)obecnością w przestrzeni publicznej śladów pamięci o wydarzeniach wielkiej wagi z polsko-niemieckiej przeszłości, symbolizowanych datami 1939 oraz 1989 r.

W programie, tradycyjnie skupionym wokół pobytu w Krzyżowej (30.VII - 2.VIII) oraz Oświęcimiu (2.-5. VIII), zaplanowano: spotkania ze świadkami wydarzeń historycznych, w tym m.in. z „Solidarności”; kuratorskie zwiedzania w lokalnych muzeach; warsztaty i wiele inspirujących dyskusji.

Do udziału serdecznie zapraszamy w szczególności: nauczycieli, multiplikatorów wymian i kulturalnych projektów międzynarodowych oraz studentów.

KONTAKT: Dominik Kretschmann (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) / Grzegorz Russek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

plakat

Fundusz Neumannów

SZANSA NA STYPENDIUM

XIX edycja konkursu
"Stypendium dla najzdolniejszych"

Wyniki

Regulamin 19.edycji