A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Komunikowanie pamięci

Studenci Hochschule für Medien w MDSM

W dniach 31.07.-03.08.2020 r. troje studentów Hochschule für Medien w Stuttgarcie: Noah Vaca Weber, Tabea Günzler, Ramon Mebrahtu (na zdjęciu od lewej) prowadziło badania w MDSM i Miejscu Pamięci Auschwitz na potrzeby raportów w ramach projektu "Komunikowanie pamięci", prowadzonego przez prof. Katarinę Bader, będącą także członkinią Rady Fundacji  na rzecz MDSM. Pierwotnie studenci planowali udział w polsko-niemieckim seminarium dla studentów dziennikarstwa "Communicating Remembrance", które miało odbyć się w Domu Spotkań w kwietniu 2020 r., jednak z powodu pandemii Covid-19 zostało przełożone na rok 2021 r.

Studenci  zajmowali się tematami dotyczącymi pamięci o ludobójstwie Sinti i Romów, sposobów nauczania o Holokauście w szkole w Niemczech i w Polsce, a także cyfrowych i wirtualnych form upamiętniania. W zgłębianiu tych zagadnień pomogły wywiady, które przeprowadzili  z pracownikami MDSM.

Powrót