A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

8. Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego

Wczoraj w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej została otwarta wystawa VIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego „Twórczo dla praw człowieka” . Wernisażowi towarzyszył koncert fortepianowy Agaty Hołdyk, a także wykład dr. hab. Łukasza Klisia i dr hab. Sebastiana Kubicy na temat sztuki plakatu. Do wystawy wprowadził kurator, dr Paweł Warchoł. Na wernisażu był obecny również prof. Michał Kliś, wybitny polski grafik i plakacista.

VIII Biennale Plakatu będzie prezentowane w Domu Kultury do połowy listopada. Zapraszamy do zwiedzania i polecamy także drugą wystawę prezentowaną obecnie w Kubiszówce – plakaty Justyny Jędrysek, bielskiej plakacistki, autorki nagradzanych prac we wcześniejszych edycjach oświęcimskiego Biennale Plakatu.

Partnerem prezentacji VIII Międzynarodowego Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego jest Fundacja im. Róży Luksemburg.

Fot. Sebastian Stokłosa oraz MDSM

Powrót