A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Akcja społeczna:

„Przesłanie świadków historii opowiedziane głosami młodego pokolenia”

Jednym z najważniejszych doświadczeń młodych ludzi odwiedzających Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu były spotkania i rozmowy ze świadkami historii, byłymi więźniami Auschwitz.

Zbliżający się jubileusz 35 lat pracy Domu jest okazją, aby przywołać pamięć o Ocalałych, których już z nami nie ma. Ich przesłanie, wypowiedziane głosami młodego pokolenia, powinno zabrzmieć głośno i trafić do szerokiego grona ludzi na całym świecie.

Zapraszamy uczestniczki i uczestników naszych podróży studyjnych, międzynarodowych seminariów, warsztatów oraz wolontariuszki i wolontariuszy do nadsyłania krótkich nagrań wideo i podzielenia się z nami refleksjami: Co było dla Ciebie szczególnie poruszające w spotkaniu i rozmowie z Ocalałą/Ocalałym z Auschwitz?; Jakie myśli i pytania zrodziły się w Tobie na tle tego doświadczenia?; Jakie przesłanie świadka historii zabrałaś/zabrałeś ze sobą, które chcesz przekazać dalej?

Maksymalny czas nagrania to 3 minuty. Nagrania prosimy nadsyłać do 15 listopada 2021 roku za pomocą formularza online.

Nadesłane nagrania zostaną opublikowane na stronie www.mdsm.pl oraz w mediach społecznościowych w dniu ceremonii Jubileuszu 35 lat pracy MDSM, 4 grudnia 2021 roku.

 

 

Powrót