A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Akcja Żonkile

80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Dziś, 19 kwietnia, upamiętniamy 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim, oddając hołd wszystkim ofiarom powstania i Holokaustu. W tym roku szczególnie upamiętniamy cywilów w getcie - wszystkich tych, którzy choć nie byli w Żydowskiej Organizacji Bojowej, to jednak walczyli o swoje życie i wolność.

MDSM włączył się w Akcję Żonkile juz od pierwszej edycji. W tym roku spotkaliśmy się, by przypiąć żonkile, przedstawić grupom przebywajacym w MDSM historię powstania, Marka Edelmana oraz Zalmana Akermana - jednego z  cywilów stawiających cichy opór w powstaniu. Przygotowaliśmy również projekcję filmu "Zdążyć przed Panem Bogiem" oraz tablicę, na której przypięliśmy pamiątkowe zdjęcia z Akcji Żonkile. Tegoroczną Akcję koordynował nasz wolontariusz - Joran Zurmühl.

Powrót