A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Alternatywna Scena MDSM

9 czerwca zapraszamy do Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży na Alternatywną Scenę MDSM.

O godzinie 18.00 w ramach Salonu Wolnej Sztuki odbędzie się antywernisaż Bartka Micińskiego, który przedstawi swoje cyfrowe obrazy oraz opowie jak łączy malarstwo z obrazowaniem cyfrowym i muzyką.

O godzinie 19.00 zapraszamy na koncerty w ogrodzie MDSM – na scenie zagrają: OSTROŻNIE, MERTO oraz ZACHWYT.

Wstęp wolny!

 

 

BARTEK MICIŃSKI
bartekthedestroyer – osoba artystyczna z rocznika 99’. W swojej twórczości wizualnej zajmuje się nowymi mediami, obrazowaniem cyfrowym, transmedialnymi praktykami malarskimi, tożsamością i pamięcią oraz subwersywnymi działaniami związanymi z technologią i subkulturami. Za dnia student malarstwa na UAP, w nocy fanatyk rysowania na komputerze pod pseudonimem będącym połączeniem twojego kolegi z klasy i nastoletniego muzyka grającego black metal (być może to nawet jedna osoba).

https://www.instagram.com/b.niszczyciel/
https://www.instagram.com/bartekthedestroyer/

 

OSTROŻNIE
Ostrożnie to klasyczne rockowe trio w składzie:
Kuba Palewicz - gitara/wokal, Tomasz Latko – bas, Bartłomiej Palewicz - perkusja.
Zespół lubi popadać w skrajności - łączy surowe brzmienie z alternatywnymi koncepcjami. Muzyka Ostrożnie wędruje pomiędzy psychodeliczną melancholią a agresywną ekspresją. Teksty, śpiewane w języku polskim, często stanowią ironiczny komentarz współczesnej rzeczywistości.

https://www.instagram.com/ostroznieztym/

 

METRO
Młody post-punkowy zespół z Warszawy w składzie: Olek Zajdel, Mikołaj Ilinicki, Mateusz Kwietniewski, Piotrek Biczel. Lubią to, co najlepsze w alternatywnym gitarowym graniu lat 80 i 90, od nowej fali po shoegaze. Inspirują ich: Interpol, Klaus Mitffoch, The Cure, Have A Nice Life, My Bloody Valentine czy Sonic Youth. W sierpniu wydali swoje pierwsze EP “Stella”. Prywatnie to niepozorni i sympatyczni chłopcy z wykształceniem średnim. Warto ich zobaczyć, bo niewiadomo jak szybko rozpadną się po kłótni o projekt okładki.

https://www.instagram.com/4x_metro/

 

 

ZACHWYT
Oświęcimski zespół balansujący pomiędzy post punkowym chłodem a shoegaze'owym ciepłem. Pierwsze kawałki projektu powstały pod koniec lata 2021 roku, a debiutancka EPka ujrzała światło dzienne 26 stycznia 2022 roku. Całość została nagrana na ledwo działającym laptopie dzięki łączeniu analogowego sprzętu z cyfrową produkcja. Sama muzyka idealnie komponuje się z oprawą wizualną powstałą przy pomocy przeterminowanej kliszy. Po pierwszym sukcesie i entuzjastycznym odbiorze mini albumu, solowy projekt stopniowo przekształcił się w czteroosobowy zespół, który po licznych, bardzo dobrze odbieranych koncertach, pracuje nad nowym materiałem.
Skład: gitara, wokal - Miłosz Boiński, gitara - Kuba Palewicz, gitara basowa - Marcin Boiński, perkusja - Bartłomiej Palewicz

https://www.instagram.com/zachwyt.zachwyt/

 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, Firmy Inżynierskiej EnCo, Fabryki Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o. o. , Austrotherm Sp. z o. o., RE-Bau Sp. z o. o., Gebrüder Weiss Sp. z o.o. oraz ZUK Spółka z o. o. w Oświęcimiu. 

Powrót