Alternatywna scena MDSM

/

DAJ SIĘ UWIEŚĆ KULTURZE

ALTERNATYWNA SCENA MDSM

"DROM - ŚCIEŻKAMI ROMÓW"

8 września, w ramach 22. Alternatywnej Sceny MDSM, zaprosiliśmy na plenerowy spektakl krakowskiego Teatru Migro "Drom-ścieżkami Romów”. Spektakl odbył się na Rynku Głównym w Oświęcimiu.

Spektakl jest poetycko-filozoficzną opowieścią o wędrówce i historii Romów – grupy etnicznej, która zamieszkuje niemal wszystkie kraje świata, a o której wiemy tak niewiele. Jego osią narracyjną jest muzyka romska z różnych krajów świata od żywiołowego swingu po melancholijne brzmienie skrzypiec, od czardasza aż po energetyczne rytmy flamenco. W spektaklu pieśni śpiewane są także na żywo przez aktorów.

Teatr Migro powstał w 2019 roku w Krakowie z inicjatywy Moniki Kozłowskiej i Justyny Wójcik. Artyści Migro, od lat związani zawodowo z Teatrem KTO i zainspirowani jego działaniami artystycznymi, łączą tak zdobywane doświadczenia z interesującymi ich tematami i inspiracjami artystycznymi.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, Firmy Inżynierskiej EnCo, Fabryki Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o. o. , Austrotherm Sp. z o. o., RE-Bau Sp. z o. o., Gebrüder Weiss Sp. z o.o. oraz ZUK Spółka z o. o. w Oświęcimiu.

Fot. Krzysztof Janik

Powrót