A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Człowieczeństwo nie zna granic

Dziś rano gościliśmy w MDSM panów Zeitza i Griessiga, którzy z Wolfenbüttel przyjechali do Oświęcimia kamperem pełnym artykułów dla uchodźców z Ukrainy.  Przeczytali artykuł o działalności MDSM i spontanicznie rozpoczęli wraz z Natali Trebukhovą, która pochodzi z Sum na Ukrainie, a obecnie mieszka w Wolfenbüttel, zbiórkę pieniędzy na przywiezienie do Oświęcimia pilnie potrzebnych artykułów pomocowych. Ponieważ w MDSM nie gościmy obecnie żadnych uchodźców, natychmiast skontaktowaliśmy się z lokalnymi władzami, aby dostarczyć dary dla ponad 1000 osób przebywających w Oświęcimiu. W imieniu wszystkich pracowników MDSM bardzo dziękujemy za tę spontaniczną akcję oraz wielki akt humanitaryzmu i dobroczynności.

Na zdjęciu: Pan Zeitz, nasza wolontariuszka Marie (również z Wolfenbüttel), Joanna Klęczar-Déodat (Dyrektor MDSM) i Pan Griessig.

Powrót