A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

NADANIE IMIENIA ZOFII POSMYSZ

Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Oświęcimiu

W dniu 14 października 2020 odbyło się uroczyste nadanie imienia Zofii Posmysz Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Oświęcimiu (SOSW). Z tej okazji w ramach projektu „Argument-Biografia. Wartości humanistyczne w świecie odczłowieczonym” we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera zorganizowane zostało spotkanie z Zofią Posmysz na platformie zoom oraz bezpośrednia transmisja online całego wydarzenia.

MDSM  uczestniczył w wydarzeniu jako wieloletni partner SOSW oraz organizator projektów edukacyjnych, realizowanych z udziałem Zofii Posmysz wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele polskich i niemieckich instytucji, szkół, grup będących wcześniej odbiorcami projektu „Argument-Biografia” a także osoby związane z Zofią Posmysz, SOSW i zainteresowane tematyką wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

 

Powrót