A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Dołącz do projektu #everynamecounts

Arolsen Archives proszą o wsparcie projektu #everynamecounts: każdy może poświęcić trochę czasu i nie wychodząc z domu, pomóc w digitalizacji dokumentów, dotyczących ofiar narodowego socjalizmu. W ten sposób powstaje cyfrowy pomnik ofiar narodowego socjalizmu.
My zostaliśmy już partnerami Arolsen Archives i szukamy dla nich wsparcia: prosimy, dołącz do nas 27 stycznia, w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu i oddaj hołd pamięci milionów ludzi, prześladowanych i zamordowanych przez reżim hitlerowski w latach 1933-1945.

Arolsen Archives są Międzynarodowym Centrum Badań Nazistowskich Prześladowań z największym na świecie archiwum, w którym zgromadzono dokumenty dot. ofiar nazistowskich prześladowań oraz osób ocalonych. W ramach projektu #everynamecounts masz możliwość pracy przy tworzeniu największego cyfrowego pomnika ofiar reżimu narodowosocjalistycznego. Do udziału w projekcie wystarczy komputer i łącze internetowe.

I tak to działa
Każdy, 27 stycznia (oraz później) może wyrazić swój sprzeciw wobec dyskryminacji, rasizmu i i antysemityzmu:
• Informacje z dokumentów obozowych można zapisać na stronie internetowej (Crowdsourcing-Plattform Zooniverse), a tym samym stworzyć ich zapis cyfrowy. To bardzo proste! Tutaj dowiesz się jak to zrobić.
• Wszystko jedno, czy poświęcisz 10 minut lub 10 godzin: im więcej osób będzie brało udział i poświęci swój czas dla naszego projektu, tym szybciej wszystkie nazwiska wymienione na dokumentach obozowych pojawią się w archiwum cyfrowym Arolsen Archives. Dzięki czemu losy osób prześladowanych będą mogły być w przyszłości śledzone i poszukiwane online przez krewnych i wszystkich zainteresowanych na całym świecie.

Projekcja świetlna na otwarcie projektu
Projekt #everynamecounts zostanie zaprezentowany publiczności za pomocą instalacji świetlnej umieszczonej na fasadzie budynku Ambasady Francji w Berlinie: instalacja świetlna agencji Urbanscreen, znanego zespołu artystycznego zajmującego się interdyscyplinarną sztuką medialną, będzie pokazywana codziennie od 21 do 27 stycznia 2021 roku, w godzinach pomiędzy 17:00 - 22:00. Multimedialna instalacja świetlna jest dobrym wprowadzeniem do projektu!

Tutaj, od 21 stycznia można na żywo oglądać prezentację mutimedialną

Zdjęcia i filmy
Tutaj znajdziesz linki do zdjęć i filmów oraz logotypów dotyczących projektu #everynamcounts i Arolsen Archives. Wszystkie materiały są dostępne bezpłatnie w ramach promocji projektu #everynamecounts.
Przy korzystaniu z materiałów, prosimy używać jako źródło pochodzenia zdjęć i filmów: © Arolsen Archives

Zdjęcia i key visual (z wersją partnerską dla Twojego logo):
https://media.arolsen-archives.org/fotoweb/albums/X_3SJMvbC7GZ9lvD/

Zwiastun projekcji świetlnej:
https://vimeo.com/499535413/af7be9a053

Wideoklip #everynamecounts Start 2020
https://vimeo.com/496408183/bd8640abed

Dalsze informacje, w tym informacja prasowa dla partnerów i prezentacja Power Point na temat celów #everynamecounts, znajdują się tutaj materiały do pobrania dla partnerów.

Zapraszamy!

Powrót