A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Ministrowie z 5 krajów związkowych odwiedzili MDSM

Dziś w MDSM gościliśmy delegację Ministrów z 5 krajów związkowych, prof. dr. Benjamina-Immanuela Hoffa, ministra Kultury, Spraw Federalnych i Europejskich Turyngii oraz szefa Kancelarii Stanu, dr Manję Schüle, minister Nauki, Badań i Kultury Brandenburgii, Bettinę Martin, minister Nauki, Kultury, Spraw Federalnych i Europejskich Meklemburgii-Pomorza Przedniego, dr. Carstena Brosda, senatora ds. Kultury i Mediów Hamburga oraz Falko Mohrs, ministra Nauki i Kultury Dolnej Saksonii.

Delegacja została powitana przez dyrektor Joannę Klęczar-Déodat, która przedstawiła prawie 40-letnią działalność Fundacji na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży oraz zaprosiła gości do "Café Sonia", aby podkreślić znaczenie Świadków historii dla istnienia i pracy MDSM. Następnie Christoph Heubner, wiceprezydent wykonawczy Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, na prośbę Ministrów przedstawił m.in. postęp prac nad budynkiem wystawienniczym cyklu "Birkenau" autorstwa Gerharda Richtera. W dalszej części programu delegacja odwiedziła Miejsce Pamięci Auschwitz II- Birkenau. Dziękujemy za wizytę i wieloletnie wsparcie dla zachowania naszego Domu.

Powrót