A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Dla szpitala, hospicjum i PZOL w Grojcu

Drodzy przyjecie Domu, Mieszkańcy Ziemi Oświęcimskiej, minęło już wiele dni, od czasu gdy gościliśmy Was podczas Krakowskiego Salonu Poezji 1 marca. Liczymy każdy z nich i - podobnie jak Wy - tęsknimy do ponownego spotkania. Myślimy także o tych, którzy nie mogą schronić się we własnych domach i codziennie nam służą - w sklepach, na stacjach benzynowych, ale nade wszystko w ośrodkach zdrowia i szpitalu. Drodzy Lekarze, Pielęgniarki, Ratownicy, Salowe, bez Waszej pracy i poświęcenia, jako społeczeństwo nie mielibyśmy szans na przetrwanie. Bardzo Wam dziękujemy!

Słowa nie mogą oddać, jak głęboka to wdzięczność, dlatego spróbujemy wyrazić ją czynem. Malutkim, ale płynącym z naszych serc. Pandemia oderwała nas od naszych zwyczajnych aktywności, mamy jednak wciąż naszą broń specjalną - legendarną kuchnię MDSM. I tej broni nie zawahamy się użyć - rękami naszych fantastycznych Pań Kucharek. Strzeż się koronawirusie, bo oto nadchodzą - antywirusowe paszteciki - BERŁO-ANTIDOTUM! Już wkrótce trafią do personelu naszego szpitala i - mamy nadzieję - wywołają choć na chwilkę uśmiech na zatroskanych i zmęczonych twarzach :)

Powrót