A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

"POLONIA MINOR" dla Leszka Szustera

Małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki w Oświęcimiu

Miło nam poinformować, że dyrektor MDSM Leszek Szuster został decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego uhonorowany nagrodą "Polonia Minor". Została ona przyznana w uznaniu za wieloletnią działalność i kierowanie Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży, który stał się na Ziemi Oświęcimskiej i w Małopolsce miejscem szukania dialogu poprzez edukację.

Uroczystość w ramach małopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki, odbyła się w Muzeum Zamek w Oświęcimiu. "Polonia Minor" została przyznana także właścicielom rodzinnego parku rozrywki Energylandia oraz Centrum Świętego Maksymiliana w Harmężach. 

Gratulujemy!

Podczas wydarzenia zaprezentowano laureatów i wyróżnionych w konkursie na najlepsze produkty i oferty turystyczne pn. „Turystyczne Skarby Małopolski”. Konkurs organizowany jest przez Województwo Małopolskie we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną, a jego ideą jest odkrycie miejsc wyjątkowych, jeszcze nieobecnych w popularnych przewodnikach turystycznych, ale które już zyskały uznanie turystów i mogą inspirować do podróży do Małopolski.

Pełna lista laureatów i nagrodzonych:  https://www.malopolska.pl/aktualnosci/turystyka/w-oswiecimiu-odbyly-sie-malopolskie-obchody-swiatowego-dnia-turystyki

Zdjęcia: RL / POWIAT OŚWIĘCIMSKI

Powrót