A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Pożegnanie Axela Passeiera

We wtorek 17 maja na prośbę Ines Doberanzke-Milnikel pożegnaliśmy pana Axela Passeiera, który przez wiele lat towarzyszył działaniom firmy Volkswagen AG. W tym czasie stał się on bliskim przyjacielem Domu, a zespołowi MDSM będzie bardzo brakowało jego życzliwości i uśmiechu. W ramach małej niespodzianki pożegnalnej zadedykowaliśmy mu bajkę "O szlachetnym Sir Axelu i wschodniej krainie, gdzie zostawił swoje serce" i przedstawiliśmy ją w jego obecności na forum MDSM. Gościem specjalnym była Ines Doberanzke-Milnikel, która połączyła się z nami przez zoom, nie chcąc przegapić okazji do pożegnania swojego wieloletniego kolegi. 
Panie Axelu, życzymy Panu wszystkiego najlepszego z okazji przejścia na zasłużoną emeryturę i mamy nadzieję, że wkrótce znów nas Pan odwiedzi.

 

Powrót