A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Pożegnanie Konsula Generalnego

18 lipca w MDSM pożegnaliśmy Konsula Generalnego dr. Michaela Großa, który po 7 latach spędzonych na czele Konsulatu Generalnego RFN w Krakowie został przeniesiony do innych obowiązków. Z tej okazji spotkaliśmy się dziś w MDSM, aby złożyć panu Konsulowi stosowne pożegnanie.

Wśród gości znaleźli się Janusz Chwierut, Prezydent Miasta Oświęcim, Andrzej Skrzypiński, Starosta Oświęcimski, Helena Wisła, dyrektor Hospicjum w Oświęcimiu, Małgorzata Waligóra, dyrektor Instytutu Auschwitz, Arkadiusz Bąk, wikariusz Klasztoru Franciszkanów w Harmężach, Dariusz Chrostowski, Centrum Dialogu i Modlitwy, Andrzej Kacorzyk, zastępca dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, Leszek Szuster, Joanna Klęczar-Déodat, dyrektor MDSM oraz Alicja Bartuś, przewodnicząca Zarządu Fundacji na rzecz MDSM.

Korzystając z okazji chcielibyśmy z całego serca podziękować panu Konsulowi Generalnemu, który przez 7 lat swojego urzędowania był bardzo zaangażowany w działalność MDSM i zawsze służył nam radą i wsparciem.

Panie Konsulu, bardzo dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego na przyszłość!

Powrót