A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

"Twarz Człowieka"

87. Krakowski Salon Poezji w MDSM

24 września w MDSM odbył się 87. Krakowski Salon Poezji pt. "Twarz Człowieka", podczas którego zaprosiliśmy na promocję książki Christopha Heubnera "W samo serce". Teksty czytali: Beata Paluch i Jacek Romanowski, aktorzy Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie. Oprawę muzyczną zapewnił Jacek Hołubowski. W drugiej części programu goście Salonu Poezji wysłuchali rozmowy z autorem książki, Christophem Heubnerem oraz tłumaczem tekstu, Rafałem Wędrychowskim, moderowanej przez Leszka Szustera.

Książka została wydana przez Wydawnictwo Austeria Kraków. Partner projektu: Międzynarodowy Komitet Oświęcimski.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Verein zur Förderung der Internationalen Jugendbegegnungsstätte Oświęcim/Auschwitz, Wolfsburg e.V., Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, Firmy Inżynierskiej EnCo, Fabryki Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o. o., Austrotherm Sp. z o. o., RE-Bau Sp. z o. o. oraz Gebrüder Weiss Sp. z o.o.

Fot. Dominik Smolarek.

Powrót