A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Wernisaż wystawy pokonkursowej „Piękno”

W piątkowy wieczór 17 maja w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu została otwarta wystawa pokonkursowa „Piękno”. Na ekspozycji znalazły się wszystkie rzeźby wykonane podczas konkursu o tym samym tytule, inspirowanym twórczością Igora Mitoraja, jak również artystyczne fotografie procesu twórczego wykonane przez Krzysztofa Janika.

Wernisaż otworzyła Joanna Klęczar-Déodat, dyrektorka MDSM, która razem z Agnieszką Kołodziej-Ryś, kuratorką wystawy poprowadziła uroczystość. W konkursie przyznano łącznie 15 nagród i wyróżnień, które rozdano laureatom.

Podczas wydarzenia swój wiersz zaprezentowała jedna z uczestniczek konkursu – Maja Pasternak.

Katalog towarzyszący wystawie zaprojektowała Barbara Daczyńska.

Link do katalogu: https://mdsm.pl/nasz-dom-mdsm/publikacje/katalogi/piekno

Konkurs rzeźbiarski „Piękno” inspirowany dziełami Igora Mitoraja odbył się 9 marca 2024 roku w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. W konkursie wzięły udział 64 osoby – uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studentki i studenci. Warsztatom konkursowym, prowadzonym przez Agnieszkę Kołodziej-Ryś, towarzyszył wykład prof. dr. hab. Irmy Koziny na temat piękna.

Partnerzy projektu:
Miasto Oświęcim, Powiat Oświęcimski, Gmina Oświęcim, MAEM, Stowarzyszenie Wspierajace MDSM (Förderverein für die IJBS in Oświęcim Polen e.V), OKSiR, Aksam, Austrotherm, Fitness Club 24, OMAG, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oświęcimiu, Energylandia.

Dziękujemy również Oświęcimskie Centrum Kultury i Muzeum Zamek w Oświęcimiu za wsparcie w przygotowaniu ekspozycji.

Fot. Krzysztof Janik

Powrót