A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

Wizyta Britty Ernst

Minister ds. Edukacji, Młodzieży i Sportu Kraju Związkowego Brandenburgia

Dziś w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu gościliśmy Minister ds. Edukacji, Młodzieży i Sportu Kraju Związkowego Brandenburgia, panią Brittę Ernst. Pani Minister towarzyszył  dr Michael Groß, konsul generalny RFN w Krakowie, Ulrike Häfner, kierownik Biura Konferencji Ministrów Młodzieży i Rodziny Krajów Związkowych 2023, Ulrike Grönefeld, rzecznik prasowy, a także członkowie Rady Fundacji na rzecz MDSM - Dietmar Nietan, Poseł do Bundestagu, Koordynator Polsko-Niemieckiej Współpracy Międzyspołecznej i Transgranicznej oraz Karsten Friedel, Dyrektor Departamentu 25 Polityki ds. Dzieci i Młodzieży, Pracy z Młodzieżą, Pracy Socjalnej Młodzieży, Państwowego Planu dla Młodzieży, Cyfryzacji w Służbie Dzieci i Młodzieży, Ministerstwa Edukacji, Młodzieży i Sportu Kraju Związkowego Brandenburgii.

Britta Ernst wraz z delegacją spotkała się z Joanną Klęczar-Deodat, dyrektorką MDSM, Sylwią Stańską, kierowniczką działu Edukacyjno-Programowego oraz Judith Hoehne-Krawczyk, kierowniczką projektów Akcji Znaku Pokuty Służby dla Pokoju i zastępcą kierownika DEP. Następnie odbyło się spotkanie z Alicją Bartuś i Krystyną Oleksy z Zarządu Fundacji na Rzecz MDSM, Krzysztofem Kanią, wiceprezydentem Miasta Oświęcim oraz członkami Rady Fundacji na rzecz MDSM - Piotrem Hertigem, Jakobem Stürmann i Heleną Wisłą.

Po oficjalnych spotkaniach odbyła się rozmowa z młodzieżą ze szkoły Philipp-Reis-Schule z Friedrichsdorf/Hessen oraz wolontariuszami MDSM.

Ministerstwo ds. Edukacji, Młodzieży i Sportu jest głównym partnerem MDSM, dlatego bardzo cieszymy się, że pani Minister złożyła dłuższą wizytę w naszym Domu, poświęcając czas na pogłębioną rozmowę na temat działalności naszej instytucji.

Powrót