A HOUSE TO LIVE
A PLACE TO LEARN

Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby przypominać o Auschwitz. Żeby przekonywać, że musimy wyciągać wnioski z przeszłości. Pokazujemy, że Oświęcim może być miejscem spotkań, pojednania i zrozumienia. Jesteśmy w Oświęcimiu, żeby Auschwitz się nie powtórzył.

XIX Alternatywna Scena MDSM

3 czerwca 2022r. Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zaprosił na XIX Alternatywną Scenę MDSM.  Na „Przystanku Teatr „ wystąpił Teatr Migro z plenerowym spektaklem „Echa” – sztuką inspirowaną książką Agnieszki Pajączkowskiej „Wędrowny Zakład Fotograficzny”. Gościem Anty-Salonu Poezji była Agnieszka Pajączkowska - kulturoznawczyni, autorka projektu i książki „Wędrowny Zakład Fotograficzny”. W Niszowym Studio Dźwięku wystąpił rockowy zespół „Garaż”.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, Firmy Inżynierskiej EnCo, Fabryki Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o. o. , Austrotherm Sp. z o. o., RE-Bau Sp. z o. o., Gebrüder Weiss Sp. z o.o. oraz ZUK Spółka z o. o. w Oświęcimiu.

Fot. K. Janik

Powrót