Alternatywna scena MDSM

/

DAJ SIĘ UWIEŚĆ KULTURZE

10. Alternatywna scena MDSM

9 września 2016 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Alternatywnej Sceny MDSM, organizowana w ramach 30-lecia Domu Spotkań.

Na Przystanku Teatr w monodramie „Gracz” wystąpił Michał Pustuła, aktor kieleckiego Teatru Ecce Homo. Spektakl na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego w reżyserii i adaptacji Stanisława Miedziewskiego ukazuje portret człowieka ogarniętego namiętnością do hazardu, ciągle grającego o wysokie stawki zarówno w kasynie, jak i w życiu. Z niełatwej roli wcielenia się w kilka postaci aktor wywiązał się znakomicie.

Gościem Anty-Salonu Poezji był Krzysztof Siwczyk - autor jedenastu tomów wierszy i dwóch książek krytyczno-literackich Zagrał główne role w dwóch filmach fabularnych: Wojaczek w reż. Lecha Majewskiego (1999) oraz Wydalony w reż. Adama Sikory (2010). Pracuje w Instytucie Mikołowskim. Podczas wieczoru artysta przeczytał wiersze z dwóch tomów m.in. z ostatniego „Jasnopis” (2016). Podzielił się również z publicznością zgromadzoną w Domu Ciszy swoimi przemyśleniami na temat kondycji poezji w naszych czasach oraz własnym pojmowaniem roli poety.

 

W dziesiątym Niszowym Studio Dźwięku wystąpili Maja Kleszcz & IncarNations – wspólny projekt muzyczny Mai Kleszcz i Wojciecha Krzaka, związanych niegdyś z Kapelą ze Wsi Warszawa. Zespół promował najnowszą płytę „Romantyczność”. Artystka w brawurowy sposób zaśpiewała swoje najważniejsze kompozycje, wprawiając licznie zgromadzona publiczność w wyjątkowy nastrój i wywołując szczery entuzjazm.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta Oświęcim, Starostwa Oświęcimskiego, firmy Enco, firmy Omag oraz ZUK w Oświęcimiu.

Fot. Krzysztof Janik

Powrót