Alternatywna scena MDSM

/

DAJ SIĘ UWIEŚĆ KULTURZE

13. Alternatywna scena mdsm

15 września 2017 w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu odbyła się 13. edycja projektu „Alternatywna Scena MDSM”.

Na „Przystanku Teatr” wystąpił Teatr HoM z Tychów ze spektaklem „Monsieur Charlie”. Sztuka, nawiązująca do twórczości filmowej Charliego Chaplina, zawierała 4 etiudy komiczne, utrzymane w estetyce niemego kina z muzyką graną na żywo przez tapera.

Gościem „Anty-Salonu Poezji” był Miłosz Biedrzycki, poeta i tłumacz, laureat wielu konkursów literackich, autor ośmiu tomików wierszy wydanych w Polsce. Publikował także w Słowenii i USA.

 

Gwiazdą „Niszowego Studia Dźwięku” był Buslav, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów. Końcem roku 2016 ukazał się jego debiutancki album „Buslav”, nominowany w dwóch kategoriach do Fryderyków 2017 – „Fonograficzny Debiut Roku” oraz „Album Roku Pop”.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta Oświęcim, Starostwa Oświęcimskiego, firmy Enco, firmy Omag oraz ZUK Spółka z o. o. w Oświęcimiu.

Fot. Krzysztof Janik

Powrót