Alternatywna scena MDSM

/

DAJ SIĘ UWIEŚĆ KULTURZE

2. Alternatywna Scena MDSM

Utrzymany w klimatach absurdalnej humoreski w stylu Monty Pythona „Ostrydżyn Bar” w reżyserii prof. Moniki Rasiewicz i wykonaniu studentów III roku wydziału wokalno-aktorskiego PWST im. L. Solskiego w Krakowie, spotkanie z Katarzyną Zdanowicz-Cyganik oraz minimalnie akustyczny koncert Dolls Insane – Pauliny Kut i Macieja Pawełczyka – trzy odsłony alternatywnej twórczości można było zobaczyć w MDSM w ramach drugiej części projektu MDSM SA czyli Scena Alternatywna MDSM 14 października.

„Ostrydżyn Bar”, pełen humoru sytuacyjnego i żartów słownych, barwny spektakl na motywach „Alicji w krainie czarów” oraz klasyki współczesnej literatury angielskiej, porwał publiczność żywiołowością, dynamiką i pełnym spontaniczności kunsztem młodych aktorów. Na scenie MDSM wystąpili: Sandra Babi, Ewelina Przybyła, Grzegorz Margas ,Mateusz Mirek, Paweł Plewa, Karol Polak i Paweł Wolsztyński.

Gościem Anty-salonu poezji była Katarzyna Zdanowicz-Cyganik, poetka pochodząca z Białegostoku, obecnie mieszkająca i pracująca jako wykładowca akademicki na Śląsku. Nieoczywiste, proste w formie i jednocześnie wymagające wobec odbiorcy wiersze, skłoniły uczestników spotkania do długich rozmów z autorką. Pani Katarzyna mówiła także o miejscu poezji z perspektywy dzisiejszych jej twórców, w tym między innymi o zmianie akcentów pomiędzy tradycyjną a elektroniczną książką poetycką.

 

Niszowe studio dźwięku, po rozbudowanych aranżacyjnie utworach zespołu Miąższ z pierwszej edycji, tym razem zabrzmiało akustycznie. A właściwie – minimalnie akustycznie, za sprawą gitary Macieja Pawełczyka i – przede wszystkim – hipnotyzującego głosu Pauliny Kut. Dolls Insane, które w MDSM zagrało w swoim najmniejszym składzie, to obecny półfinalista programu Must be the Music. Ci, którzy dotrwali do finału „alternatywy” mieli okazję rozsmakować się w przepięknych kompozycjach autorstwa Macieja Pawełczyka o zdecydowanie undergroundowym rodowodzie, przepysznie zaśpiewanych przez Paulinę.

MDSM SA - Scena Alternatywna MDSM została zorganizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego oraz Firmy Inżynierskiej EnCo z Oświęcimia. Patronami medialnymi wydarzenia były Oświęcim Online i Kasztelania.

Fot. Dominik Smolarek

Powrót