Alternatywna scena MDSM

/

DAJ SIĘ UWIEŚĆ KULTURZE

5. Alternatywna Scena MDSM

Tym razem MDSM zaproponował widzom spotkanie z Teatrem Odwróconym Czysta ReForma z Krakowa, który na Przystanku Teatr wystąpił z pełnym kurzych rekwizytów i ekspresji spektaklem białoruskiego reżysera - Zmicera Chartkowa „Kury” w wykonaniu Radosława Sołtysa i Szymona Budzyka. Spektakl, odnosząc się do literatury klasycznej, porusza kwestie egzystencjalne – nawiązuje do motywu wolności, poznania rzeczywistości, poszukiwania prawdy, sensu i porządku świata.

W ramach Anty-Salonu Poezji w Domku Ciszy MDSM odbyło się spotkanie z Wojciechem Kądzielą, czyli Pajacem Kultury. Była to okazja do konfrontacji z dowcipną i przewrotną poezją twórcy, szczególnie ceniącego kontakt z publicznością, nie dbającego o udział w oficjalnym obiegu wydawniczym, czy zaistnienie w sieci. Rozmowę z Wojciechem Kądzielą prowadził Piotr Macierzyński – poeta, gość Anty-Salonu pierwszej edycji Alternatywy. Tradycyjnie już, do wierszy wrócić można było, zatrzymując się przy Wiatrołapie Poezji.

 

 

Gwiazdą Niszowego Studio Dźwięku był zespół The Dumplings, czyli tworzący eksperymentalną muzykę elektroniczną Justyna Święś i Kuba Karaś. Grupa, okrzyknięta „Odkryciem Roku” to fenomen internetowy, zdobywający rzesze fanów i pozytywnych recenzji w rekordowo krótkim czasie. The Dumplings usłyszeć można w Programie Alternatywnym Agnieszki Szydłowskiej w Trójce, Miastosferze Noviki i Lexa w Roxy FM oraz londyńskim radiu XFM. W lipcu wystąpią na Open’er Festival. Również na koncercie w MDSM zespół zgromadził pokaźną grupę młodych fanów z Polski i Niemiec, którzy chętnie zaopatrywali się w debiutancką płytę The Dumplings „No bad days”.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu, Miasta Oświęcim oraz firmy EnCo. Patronat medialny objął portal OświęcimOnline oraz Kasztelania.

Fot. Dominik Smolarek

Powrót