Dom według wartości

/

MĄDRZE O WARTOŚCIACH

Przełamywanie barier

Spotkanie z Jurkiem Owsiakiem

Gościem pierwszego spotkania z cyklu „Dom według wartości”, które odbyło się w dniu 14.09.2018, był Jurek Owsiak, który odniósł się do jednego z „drogowskazów” MDSM – przełamywania barier. Jakie bariery dziś wydają się najbardziej szkodliwe w polskiej rzeczywistości i jak je przełamywać? Na to pytanie odpowiedzi poszukiwał  w rozmowie z Leszkiem Szusterem.

W wypowiedzi bohatera spotkania nie zabrakło refleksji dotyczących braku tolerancji i zrozumienia dla inności. Jurek Owsiak zaprezentował jednak niezwykle optymistyczne podejście do problemów i utrudnień, jakie spotykają go w realizacji swoich projektów. Przekonywał, że najlepszą receptą na pokonanie trudności oraz tzw. „hejt” jest konsekwentne dążenie do ustalonego celu i nieustawanie w „robieniu swojego”. Szef największej polskiej akcji charytatywnej przekonywał także, że kluczem do sukcesu i przełamywania barier jest wiara we własne siły.

Gość odpowiadał także na liczne pytania od publiczności. Nie zapomniał również o przekazaniu podziękowań sztabowi WOŚP w Oświęcimiu, które złożył na ręce szefowej sztabu, Apolonii Maj.

Fot. Krzysztof Janik

Powrót