Dom według wartości

/

MĄDRZE O WARTOŚCIACH

Szacunek

Spotkanie z Andrzejem Sewerynem

7 czerwca 2019 r. MDSM zaprosił do udziału w projekcie „Dom według wartości”, realizowanym wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera. Gościem drugiego spotkania w ramach przedsięwzięcia (zainaugurowanego we wrześniu ubiegłego roku rozmową o przełamywaniu barier z Jurkiem Owsiakiem), był wybitny aktor i reżyser teatralny, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie, Andrzej Seweryn.

W rozmowie pt. „Po pierwsze szacunek…”, moderowanej przez Leszka Szustera, Andrzej Seweryn podkreślał, że to właśnie powszechny brak szacunku w naszej obecnej rzeczywistości jest powodem wielu napięć, konfliktów, obniżenia poziomu publicznej debaty w Polsce. Gość odniósł się również do niezwykle niepokojących zjawisk występujących w rzeczywistości wirtualnej, mających podobne źródła. Andrzej Seweryn chętnie odpowiadał na liczne pytania oświęcimskiej publiczności.

Przed debatą na temat szacunku uczestnicy projektu wzięli udział w uroczystym odsłonięciu murali dokumentujących projekt i rozmowie z ich autorem, artystą z Lublina, Łukaszem Majerowskim. Andrzej Seweryn złożył osobiście podpis na swoim wielkoformatowym portrecie zdobiącym mur w ogrodach MDSM. 

Fot. Krzysztof Janik

Powrót