Inne projekty

/

CO JESZCZE?

Okna MDSM

 

Od prawie 35 lat drzwi naszego Domu zawsze były otwarte dla Przyjaciół. Dom ogniskował osoby, które łączyła wspólnota wyznawanych wartości i poczucie odpowiedzialności za otaczającą nas rzeczywistość i współczesny świat. Dziś, z powodu pandemii nie możemy Was zaprosić do MDSM, ale… w każdym domu oprócz drzwi ważną rolę odgrywają okna - oświetlają wnętrza, pozwalają na powiew świeżego powietrza i spojrzenie na zewnątrz.

W związku z nadzwyczajną sytuacją, z którą zmagamy się od dwóch miesięcy, chcemy, mimo obowiązujących ograniczeń, pozostawać w kontakcie i bliskości z naszymi Partnerami, Przyjaciółmi, wszystkimi, dla których MDSM też jest domem. Wraz z powiewem wiosny chcemy otworzyć dla Was nasze okna. Mamy nadzieję, że nie będzie to tylko lufcik, lecz panoramiczne, balkonowe okno, z którego dotrze do Was wszystko to, co nas łączy i wzmacnia, pozwalając przetrwać trudny czas.

Zapraszamy wszystkich do życzliwych gestów. Jesteśmy pewni, że będą one ważne dla tych, którzy są po drugiej stronie okna.

Pierwsze z naszych okien otwiera się na sztukę - już trzykrotnie mogliśmy zaglądnąć przez nie do atelier artystów-plakacistów. Przez drugie popłyną dźwięki instrumentów zaprzyjaźnionych z Domem muzyków, a w trzecim usłyszymy refleksje osób, z których głosem i dorobkiem bardzo się liczymy.

 

Okno słowa - Anna Dymna

Okno dźwięku - Mateusz Pliniewicz

Okno słowa - Andrzej Seweryn

Okno dźwięku - Leszek Hefi Wiśniowski

Okno słowa - Adam Zagajewski

Powrót