JazzOś

/

NOWY ROK NA PIĘCIOLINII

Adam Makowicz

1 stycznia 2018 r. Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży zaprosił na pierwszą edycję nowego projektu, adresowanego do mieszkańców Oświęcimia i regionu pod hasłem przewodnim „JazzOś”. W ramach Noworocznego Koncertu Jazzowego wystąpił Adam Makowicz – pianista, legenda polskiej i światowej improwizacji jazzowej.

Zdarzenie było możliwe dzięki darowi prof. Heinza Sünkera z Wuppertalu, który przekazał Domowi , będący w znakomitym stanie, prawie stuletni fortepian marki Feurich. Noworoczny koncert w MDSM był premierą tego instrumentu w Polsce. Podczas recitalu artysta przedstawił zarówno własne kompozycje, jak i utwory m.in. Duke’a Ellingtona, Errolla Garnera, Cole’a Portera. Mistrz zachwycił nie tylko błyskotliwą techniką lecz również niezwykłą interpretacją, wzbudzając wśród prawie 200 gości żywą reakcję.

Po koncercie dyrektor Leszek Szuster zaprosił gości do wspólnego zdjęcia i noworocznego toastu z Adamem Makowiczem, składając noworoczne życzenia i dziękując partnerom i darczyńcom za całoroczną współpracę.

Dochód ze sprzedanych biletów pozwoli Fundacji na Rzecz MDSM zasilić Fundusz imienia Marii i Stanisława Neumannów, który od 19 lat umożliwia młodzieży z oświęcimskich szkół kontynuację studiów. Intencją organizatorów jest, by noworoczne spotkania jazzowe weszły na stałe do oferty Domu, a projekt „JazzOś” stanowił otwarcie na ten gatunek muzyki w naszym mieście.

Koncert zorganizowany został dzięki wsparciu Miasta Oświęcim oraz firm Meta, Omag, Ipsen Logistics i EnCo.

Fot. Dominik Smolarek

Powrót