Krakowski salon poezji

/

ZATRZYMAJ W SERCU SŁOWO

Wróżba lipy

LXIII Salon Poezji w MDSM

18 marca w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu świętowaliśmy Światowy Dzień Poezji, przypadający na dzień 21 marca. W ramach 63. Krakowskiego salonu Poezji pt. „Wróżba lipy”, wiersze Elżbiety Michalskiej (w zastępstwie nieobecnej z powodu choroby Agnieszki Mandat) czytała autorka oraz Ola Lisak, Janusz Toczek, Jacek Hołubowski i Leszek Szuster. Oprawę muzyczną zapewnił Jacek Hołubowski.

Dzień wcześniej – 17 marca, spotkanie z Elżbietą Michalską odbyło się w Galerii Epicentrum (MOKSiR) w Chełmku, gdzie została także otwarta wystawa ilustracji autorki. Spotkanie poprowadziła Kalina Dulko. Wydarzeniu towarzyszył koncert muzyki gitarowej w wykonaniu Radosława Opitka i Mikołaja Janickiego. Z kolei 19 marca miłośnicy poezji spotkali się z Elżbietą Michalską w Domu Kultury w Kętach. Spotkanie z poetką poprowadził Leszek Szuster. Oba wydarzenia zrealizowano we współpracy z MDSM

Krakowski Salon Poezji w MDSM realizowany jest przy wsparciu Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego, Joachima S. Russka, Firmy Ipsen Logistics, Omag, Enco oraz Vitamina.

Fot. Dominik Smolarek

Powrót